איך מנקים שיששיש, מהסלעים המנוצלים ביותר בטבע, תפס מקום של כבוד בעיצוב הבית המודרני. הסיבה העיקרית לכך היא כמובן יופיו הקלאסי המתבטא במגוון מרהיב של צבעים וצורות ומרקם חלק ומבריק, המעניק תחושה של יוקרה וניקיון. גם קרירותו, המעניקה לו עמידות בפני חום, מהווה מרכיב מכריע בבחירתו כמשטח עבודה במטבח, או כדלפק בחדר האמבטיה. אך כמו בכל עסקה, גם יתרונותיו של השיש אינם מגיעים ללא מחיר. תכונותיו הפיזיולוגיות אשר מקנות לו גמישות ורכות, המנוצלות היטב על ידי פסלים למשל, מהוות אתגר תחזוקתי כאשר מדובר בדלפק המטבח או רצפת הסלון. גמישותו ורכותו היחסיות הופכות אותו לפגיע מאוד, וכדי לשמור על יתרונותיו הוויזואליים, יש לתחזקו כראוי.

אחזקה

בכדי לשמור על השיש נקי, רצוי להימנע מנזקים שעשויים להיות בלתי הפיכים, או קשים מאוד לטיפול. האיום העיקרי על אבן השיש הוא שריטות. רצוי להימנע ממגע ישיר של חפצים חדים עם השיש. למשל חיתוך מזון על דלפק המטבח, או רהיטים אשר רגליהם אינן מוגנות בגומי כאשר מדובר במרצפות. השיש סופג חומרים בקלות. חשוב מאוד לטאטא או לאבק את המשטח עם מטלית יבשה באופן תדיר. אבק מוצא את דרכו אל תוך האבן ומשאיר כתמים הדורשים ניקיון מקצועי. אפילו סימני כוס המים, אם אינם מטופלים במהירות, עלולים לחלחל לתוך האבן ולהישאר ככתם. לכן, רצוי להשתמש תמיד בתחתיות, גם לכוסות וגם לשאר כלי ההגשה.

ניקיון

שיש מנקים בעזרת חומרי ניקוי טבעיים בלבד. מים וסבון כלים עדין יספיקו בהחלט לשימוש היומיומי. חומרים המכילים חומצה יכולים להזיק לשיש באופן בלתי הפיך ולכן יש להימנע משימוש בהם. עיקרון חשוב בניקוי השיש הוא המהירות. הדרך הטובה ביותר למנוע כתמים היא ניקיון מהיר של הלכלוך בכדי למנוע חדירה לשיש. הניקיון יתבצע בעזרת מטלית לחה או יבשה בלבד. לאחר השימוש במטלית לחה יש לייבש את הלחות. קרצוף עשוי לשרוט את השיש ולכן יש לנקות בתנועות מעגליות. להסרת כתמים קיימים, יש להשתמש במטלית לחה וסבון כלים עדין. כתמי שמן ניתן להסיר בעזרת עמילן תירס. יש לפזר כמות קטנה ישרות על הכתם ולתת לשמן להיספג במשך עשרים דקות. לאחר עשרים דקות יש לנגב עם מטלית לחה. לכתמים קשים יותר, אפשר להשתמש בתערובת של סודה לאפיה ומים. מערבבים עד להיווצרות תמיסה סמיכה, סופגים במטלית ומצמידים לכתם למשך 24 שעות. במקרה והכתם נשאר יש לפנות לבעל מקצוע.