רעיונות לעיצוב עם אריחים מצוירים

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות, יותר ויותר אנשים בוחרים לצאת מהמסגרות של העיצוב השמרני, עיצוב של פריטים חלקים כגון שיש חלק או ריהוט בצבע אחיד, ומעבר לעיצוב בפריטים יותר מחוספסים, יותר מיוחדים. בין היתר אנחנו יכולים לראות את זה באמצעות שימוש הולך וגובר של אריחים מצוירים.

הרעיון של עיצוב שמרני היה טוב למשך שנים רבות, אז הבית נתפס כמקום סגור שאמור להשרות אווירה נעימה, בלי לנסות לצאת מהגבולות הקיימים. לכן ראינו קירות בצבעים דומים, ריהוט קלאסי ופשטני, שיש בצבע אחיד ועוד. עם השנים נוכחנו לדעת שאנחנו יכולים לעצב את הבית בצורה קצת יותר מודרנית, יותר רחבה בלי שנהפוך את הבית למשהו פחות רציני או במילים אחרות, בלי שנגרום לו להיראות כאילו מדובר באולם תצוגה במוזיאון מודרני. להיפך, הצבעוניות והייחודיות שבעיצוב כזה, מוסיפים חיים ושמחה לבית.

כפי שציינו, דוגמא לכך היא שימוש הולך וגובר באריחים מצוירים. אנחנו יכולים לראות הרבה יותר אנשים משתמשים באריחים מסוג זה, הן בעיצוב הבית וכן בעיצוב משרדים, חנויות, בתי קפה ועוד. אנחנו נתמקד כאן ברעיונות לעיצוב עם אריחים מצוירים לבית.

כיצד בוחרים אריחים מצוירים

ההחלטה כיצד לבחור ובאיזה אריח לבחור היא פועל יוצא הן של עיצוב הבית בכללותו (או של החדר אותו אנחנו רוצים לעצב) והן פועל יוצא של מה שאנחנו רוצים להשיג, מה אנחנו רוצים לקבל בעזרת אותם אריחים.

בדרך כלל נבחר אריחים עם ציורים בעלי משמעות מסוימת, אריחים שהם לא "ילדותיים" אלא מציגים אומנות שמתאימה לעיצוב בית, כמובן שהם צריכים להיות אריחים מושקעים, עמידים אשר יחזיקו מעמד זמן רב.

חשוב לומר, יש לנו כיום אפשרויות שונות לחפש אריחים מצוירים שיתאימו לנו. אנחנו יכולים לבחור דרך האינטרנט, דרך אולמות תצוגה של חברות שמתמחות בשיווק אריחים שכאלה וכן דרך מעצבים פרטיים שמשווקים אותם. רצוי שנשתמש בכל הכלים שעומדים לרשותנו בשביל לחפש ולמצוא אריחים שיתאימו לצרכים שלנו.

רעיונות לעיצוב עם אריחים מצוירים

בפנינו עומדות כמה אפשרויות לעיצוב עם אריחים מצוירים. הרעיון הבסיסי הוא להשתמש באריחים שיש עליהם איורים בסיסיים של קווים וצורות, במקרה כזה האריחים יכולים לשמש אותנו במקומות שונים בבית, למשל במטבח, חדר מקלחת ואפילו במרפסת. מדובר על איורים בסיסיים מאוד ולכן לא נדרש כאן שינוי מהותי בעיצוב החדר או הבית.

לעומת זאת אנחנו יכולים למצוא אריחים מצוירים מושקעים הרבה יותר, אריחים שיש עליהם כמין סיפור מסוים. הם יכולים להתאים לריצוף בבית, בפרט בסלון או במסדרון, נהוג הרבה פעמים להשתמש בריצוף שכזה בכניסה לבית, כך זה הדבר הראשון שהאורחים שלנו ייראו. כמו כן הם יכולים להתאים לחיפוי קירות במקומות מסוימים.

הדוגמאות הקלאסיות של אריחים מאוירים מזכירים את סגנון העיצוב הערבי הקלאסי או סגנון מהמזרח הרחוק גם מנדלות מיוחדות, עיצוב שכזה יכול להתאים בעיקר לחדרים פתוחים, כאלה שכל אחד יכול לראות אותם.