התקנת שיש – איך עושים זאת המקצוענים?

שיש הוא מרכיב חשוב כמעט בכל בית ישראל. בזכות תכונותיו הטובות, חוזקו ויופיו, ניתן למצוא את השיש לא רק במטבחים איכותיים ויפים. ניתן למצוא אותו גם בחדרי רחצה ובחדרי אמבט, וכן כדקורציה בחיפוי קירות. הוא משמש כמרכיב מרכזי בריצוף, בחיפוי לקירות פנים ולקירות חוץ וכן כמרכיב דקורטיבי בלא מעט משרדים ובתי עסק. בכל מקום בו רוצים ליהנות מהשיש – התקנתו היא עניין חשוב אליו יש להתייחס בדייקנות ובהקפדה. איך עושים זאת המקצוענים? הסוד טמון בלקיחת מידות, בחיתוך איכותי ובהדבקה מיטבית.

מידות וחיתוך

בכל מקום בו מעוניינים להשתמש בשיש יש צורך לבצע חיתוך מדויק של הלוחות, בהתאם לגודל הנדרש. זה נכון גם כאשר מדובר במשטח עבודה למטבח ונכון לא פחות גם כאשר יש צורך במענה לחדר הרחצה. אך לא די בחיתוך נכון: עוד לפני ההתקנה, לפני ביצוע מדויק, יש צורך לקחת את המידות המדויקות.

חיתוך שיש מתבצע בעזרת מכונות מיוחדות. יש בנמצא מכשירי חיתוך בסגנון דיסק שיכולים לחתוך חלקי שיש קטנים יחסית, אך יש גם מכונות חיתוך הרבה יותר גדולות ומסיביות, לחיתוך חלקים וגושים גדולים במיוחד. החיתוך המקצועי יהיה נאמן למידות שנלקחו, כדי שמשטח העבודה, הריצוף וכיוצא באלה יהיו באיכות הגבוה שמצפים לה.

בוחרים בשיש הנכון

חלק מהעבודה של אנשי מקצוע מובילים נשען גם על ייעוץ לבחירה בשיש הנכון, שיענה על הצרכים של הלקוחות השונים. גם שיקולי תקציב צריכים לשחק תפקיד, שכן יש סוגים שונים של שיש וההבדלים במחיר עשויים להיות משמעותיים למדי.

בחירה נכונה מבוססת על סגנון צבע ועל גוון. עם זאת, לא רק מראה השיש והטקסטורה שלו חשובים, אלא גם מאפייניו השונים. ישנם דגמים שנחשבים לעמידים במיוחד, גם מפני מכה חזקה. יש דגמים שמומלצים במיוחד למטבח או לאמבטיה, שכן הם אינם חדירים כלל למים. ישנם סוגים אותם מתקין מקצועי יעדיף שלא להתקין במטבח, שכן הם פחות עמידים לחום והם עשויים להיסדק. בנוסף, יש גם סוגים שנחשבים לעמידים מאוד בפני שריטות.

הדבקה מושלמת

בהתקנה של שיש למטבח או כאריחים בחדרים השונים, יעשו המקצוענים שימוש בחומרי הדבקה ייעודיים. רק בעזרת שימוש בדבק מיוחד ניתן להבטיח את הדיוק, את היישור ואת היציבות. חיפויי שיש שלא יודבקו היטב ובאמצעות חומר ייעודי, עשויים בקלות להתרופף וליפול גם בחלוף זמן קצר. לעומת זאת, הדבקה מושלמת מבטיחה איכות ויופי, בטיחות ומראה יוקרתי.