עיצוב מטבח עם מאוורר מעוצב ואריחי שיש ייחודיים

המשפט הידוע אומר "מי שלא רוצה שיהיה לו חם, שלא ייכנס למטבח" אך היום אפשר להיכנס למטבח, ליהנות מהריחות וגם להתמודד עם החום בגבורה. זה כמובן באמצעות התקנת מאוורר מעוצב מעל משטח העבודה.

בשנים האחרונות, אין זה סוד, שיותר ויותר אנשים בוחרים לשלב במטבח מאוורר  אשר מאפשר להם לשהות ולעבוד בו בצורה נוחה ובטוחה. אם עד לפני כמה שנים היה נהוג לחבר את המטבח למזגן הרי שכיום אנשים רבים מעדיפים לעבוד במטבח עם מאורר צמוד, יותר חסכוני מבחינת עלויות, יותר נוח מבחינה פרקטית, וכן אפשר למצוא מאווררים מעוצבים שיכולים להשתלב היטב בעיצוב המטבח הכולל.

ההחלטה איזה מאורר להתקין במטבח משלבת בתוכה 3 פרמטרים עיקריים:

פרמטר ראשון – איכות. עד כמה המאוורר הוא עוצמתי, עד כמה הוא גדול ומגיע לכל מקום במטבח.

פרמטר שני – יעילות. זה נכון לגבי כל אספקט בעבודה שלו, החל מהיכולת שלו להפנות את האוויר למקומות שונים במטבח ועד השאלה האם הוא שקט ומאפשר עבודה נוחה במטבח.

פרמטר שלישי – עיצוב. מאחר ואנחנו משקיעים כסף רב בעיצוב המטבח באספקטים שונים שלו, אז מן הסתם אנחנו נרצה לבחור מאוורר שיהיה גם מעוצב בצורה יפה ומתאים לעיצוב הכולל של המטבח. בפרמטר זה אנחנו ניגע כעת

כיצד משלבים מאורר בתוך עיצוב מטבח

כשאנחנו מסתכלים מהצד על עיצוב מטבח, יש כמה נקודות שאנחנו לוקחים בחשבון, יש את השטח של הארונות, שיש, חיפוי קירות, ריצוף, מכשירי חשמל. את כל הנקודות הנ"ל אנחנו מחברים בשביל ליצור עיצוב אחד כולל שישלים ולא יצור ניגוד בעין. לכן אנחנו בדרך כלל נבחר בעיצוב בעל צבע או שני צבעים משלימים, וכן נבחר ליצור חלוקה נכונה של השטח, כלומר, מקום אחד למכשירי חשמל, מקום אחר למשטחי עבודה וכן הלאה.

המאוורר אמור להשתלב בתוך כל זה. מצד אחד הוא אמור להיות בצבע שמתאים לצבעים של המטבח ולא באופן מנוגד. חשוב להבהיר שאם אנחנו לא מוצאים מאורר בצבע דומה, אז אפשר לבחון את האופציה לצבוע אותו. מצד שני, אנחנו צריכים לוודא שאנחנו נמצא במקום אסטרטגי שיאפשר לנו ליהנות ממנו בכל מקום בו נעמוד במטבח. בדרך כלל, בהנחה והמטבח לא עצום בשטחו, זה אומר שהוא ימוקם במרכז המטבח. במידה ומדובר במטבח גדול ומפורז, נצטרך לבחון איפה להתקין אותו כך שיעבוד בצורה הכי יעילה שיש או שנתקין שני מאווררים.

נקודה חשובה, מאחר ומה שעוטף את המטבח ולמעשה מהווה את הבסיס הרחב ביותר לעיצוב שלו, הוא השיש, אז רצוי מאוד בשביל ליצור התאמה אופטימאלית, לבחור מאוורר עם צבע דומה לזה של השיש או צבע שניתן לשלב אותו איתו. ככל שהתאמה תהיה גבוה יותר,  כך העיצוב יהיה יפה יותר.