תאורת לד – מתקינים תאורת לד ונהנים ממראה שיש מבריק

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים להתקין תאורת לד בבתים ובפרט במטבח. תאורה זו מחליפה את נורות הליבון הישנות וכן את הפלורוסנטים שהיו מותקנים בעבר במטבח והאירו אותם בעוצמה.

השימוש בתאורת לד הפך פופולארי לא רק בזכות העובדה שמדובר בתאורה חזקה אלא גם בזכות העובדה שמדובר בתאורה חסכונית בחשמל אשר יש אורך חיים רב, וכן מדובר בתאורה מאוד חזקה ונוחה לעבודה. זו הסיבה שנהוג להתקין אותה בחדרים רבים בבית ובפרט במטבח.

כשמתקינים תאורת לד במטבח, מקנים למקום אווירה מיוחדת מצד אחד, ומנגד נהנים מתאורה עוצמתית אשר מאפשרת לעבוד בצורה יעילה. בסופו של דבר, אנחנו בוחרים בתאורה למטבח על פי השאלה איזו מהן תאפשר לנו לעבוד בצורה יעילה וטובה. על כן אנחנו גם נדאג להתקין את התאורה במקומות מסוימים.

היכן יש להתקין תאורת לד במטבח

בכל מטבח יש מספר אזורים שנחשבים יותר חשובים מאשר אחרים, יותר נכון לומר אזורים בהם השימוש הוא רב יותר מאשר באזורים אחרים. מדובר על האזורים בהם נמצאים משטחי העבודה, קרי השיש, האזורים בהם נמצאים הארונות ובפרט ארונות של המזווה, בהנחה כמובן שהוא בתוך המטבח ולא בחדר אחר, וכן האזור בו נמצא התנור ומכשירי חשמל אחרים בהם אנחנו משתמשים, וגם כאן עלינו להתייחס לשאלה האם מדובר במכשירי חשמל נייחים או כאלה שניתן לנייד אותם ממקום למקום.

אנחנו נבחר במתקנים של תאורת לד על פי מספר נקודות. ראשית, היכן המקום האידיאלי שנוכל למקם אותה כך שהיא תאפשר לנו עבודה יעילה. המיקום צריך להיות שמצד אחד התאורה תאיר את כל הסביבה, ולכן גם אם אנחנו לא נתקין את המנורה במקום ספציפי שאנחנו צריכים, אם נתקין ליד במקום נוח, אז נוכל שהתאורה תאיר גם את המקום הנ"ל. כמובן שעלינו לוודא שהתאורה לא תפריע לנו בעבודה, לא תחמם מדי ולא תסנוור אותנו.

שנית, עלינו לבחון מה אנחנו רוצים להדגיש מבחינת העיצוב. התאורה אומנם אמורה לספק אותנו מבחינת העבודה, אך מצד שני, היא אמורה גם להקנות לנו אפשרות להדגיש נקודות מסוימות במטבח, לא בהכרח מקומות בהם אנחנו עובדים אלא מקומות מעוצבים. למשל, תאורת לד אמורה לעזור לנו להדגיש את השיש החלק והמבריק, את היופי של הארונות, את עיצוב אריחי הרצפה ועוד. כל פרט שהתאורה תעזור לנו להדגיש יבליט עד כמה המטבח שלנו יפהפה ומושקע.

שלוש, בהנחה שמרבית העבודה שלנו במטבח היא בשעות היום, אז עלינו לבחור בתאורה שתשרת אותנו דווקא בלילה, שכן בשעות היום אנחנו נשתמש בתאורה טבעית. מכאן שבעת בחירת מתקני תאורת לד, אנחנו צריכים להתייחס לעניין הגודל, העוצמה והמיקום בו אנחנו בוחרים להתקין אותה, בהתאם גם לחלונות ולמקורות אור חיצוניים שנכנסים למטבח בשעות היום וכן למידת ההשפעה של היעדר מקורות כאלה בלילה.